Megtudtuk, hova lép a Formula 3 jelenlegi bajnoka – Ilyen csapatnál folytatja karrierjét

Kép forrása: Racingline

Ahogyan az várható volt, Gabriel Bortoleto a Formula 3 megnyerését követően a Formula 2-ben kapott lehetőséget.

Gabriel Bortoleto, aki megnyerte a Formula 3-as bajnokságot, a Formula 2-ben folytatja pályafutását az Invicta UNI Virtuosi Racing csapatában. Csapattársa Kush Maini lesz, akit Mika Häkkinen is támogat. Bortoleto az első brazil pilóta, aki megnyerte a Formula 2-t, többek között Robert Shwartzman, Oscar Piastri, Dennis Hauger és Victor Martins után. Az egész szezon során kiváló teljesítményt nyújtott, mindössze három versenyt leszámítva mindig pontot szerzett. A két győzelme és hat dobogós helyezése már a szezonzáró verseny előtt behozhatatlan előnyt jelentett számára a pontversenyben. A brazil pilóta nagyon izgatott az Invicta UNI Virtuosi Racinggel való közös munka miatt, és céljuk a legjobb helyezések elérése a csapat számára. Bortoleto bízik benne, hogy fejlődése és sikerei a következő szezonban is folytatódnak a Formula 2-ben.